Kaip teisingai rūšiuoti

Dažnai susimąstome apie tai, kaip reikėtų keisti savo įpročius – tinkamai maitintis, pradėti sportuoti, daugiau laiko būti gamtoje ir pan.  Ar ne pats laikas tuo pačiu pagalvoti apie mus supančią aplinką ir pradėti rūšiuoti?

Tai padaryti visai nesudėtinga. Tereikia savo virtuvėje pasiruošti kelias atskiras talpas skirtingoms atliekoms: popierinėms, plastikinėms, stiklinėms ir mišrioms buitinėms. Jei negalite pasigirti didele virtuve, rūšiavimui skirtas talpas galima laikyti ir kitose patalpose (balkone, tamsiame kambariuke ir pan.). Kūrybiškas požiūris čia visada pravers.

Rūšiavimui skirti konteineriai yra skirtingų spalvų: geltonas, žalias, mėlynas. Geltonasis skirtas plastikinėms pakuotės ir kitoms plastiko atliekoms, žaliasis – stiklinėms pakuotėms ir stiklo atliekoms, mėlynasis – popierinėms bei kartoninėms pakuotėms ir makulatūrai. Daugiau informacijos neretai pateikiama ant pačių konteinerių.

 PTO_mesti_nemesti

 

Atsiminkite!

  • Prieš išmetant skardines nuo gėrimų, plastikinius butelius, kartonines dėžes, suspaudžiame, sulankstome, kad jie užimtų kuo mažiau vietos konteineryje.
  • Metalinis dangtelis nuo stiklainių turi būti metamas į geltoną konteinerį.
  • Nuo stiklo taros popierinių etikečių pašalinti nebūtina.
  • Išmetant popierių  sąsagų, sąvaržėlių išimti nebūtina.
  • Visos atliekos, kurias metate į rūšiavimo konteinerius turi būti švarios!